Expedice Bajkal 2019

© 2019 by Adam Hanuš. Created with Wix.com

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
Buďte s námi v kontaktu

Jsme parta brandýských dobrodruhů, kteří už mají něco

za sebou, ale podobná výzva v našich životech dosud chyběla.

Číst více

Vyhledat

50 dní do startu!

Čarodějnice, posledního dubna. Právě v ten den startuje naše výprava Bajkal 2019. Dny plynou a čas se krátí. Je za námi mnoho schůzí a porad, mnoho výměn názorů a velká spousta času, kterou jsme již projektu věnovali. S blížícím datem odjezdu sice stoupá nervozita (u některých členů více :)), ale každým dnem se těšíme víc a víc! Určitě nejde všechno hned a lehce, my jsme však silní, nezlomní a odhodlaní na Bajkal dojet, ať se děje, co se děje. Problémy a úsměvy Za dobu příprav a plánování jsme se potkali se spoustou překážek, kterým jsme museli ještě před startem expedice čelit. Patří k nim například Ázerbájdžánský trajekt, který jezdí pouze jednou týdně a stojí strašně peněz. Také udělení zahraničních víz, která potřebujeme celkem do čtyř zemí: Ázerbájdžán, Mongolsko, Rusko a Bělorusko a není snadné je získat. A nebo problémy se sháněním očkování, které na cestu na východ potřebujeme. Ale stala se také spousta příjemných věcí, které nás nabíjejí energií a posouvají dál. Máme za sebou dva rozhovory v rádiu a otevřenou možnost spolupráce na vysílání přímo z naší cesty. Do projektu Zeměpis hravě, je zapojeno už 5 škol a více jak 1000 dětí a my pevně věříme, že další školy se ještě přihlásí. A v dnešních dnech kompletujeme dárky a připravujeme se na jejich doručování lidem, kteří nás podpořili jejich koupí na Startovač.cz, za co jsme jim stále moc vděční. Nebojte, brzy dorazí.Martin a Dan v Českém rozhlase.


Zeměpis na cestě Jak už jsme zmínili, k nejhlubšímu jezeru na světě ale nejdeme pouze na výlet. Vzhledem k naší dlouhodobé práci s dětmi jsme se rozhodli oslovit základní školy naším projektem: Zeměpis hravě. Ze zemí, kterými budeme na naší výpravě projíždět, budeme natáčet krátká videa o místní přírodě, kultuře, zvyklostech a taky o dobrodružství, které na cestě zažijeme. V hodinách zeměpisu se tak děti budou moci učit zábavnou formou a dozvědí se zajímavosti, které v učebnicích nenajdou. V každém videu také na konci položíme soutěžní otázku, kterou budou děti ve třídě společně odpovídat a soutěžit tak o cenu, kterou jsem si pro ně připravili. Po návratu z naší výpravy vylosujeme ze všech správných odpovědí jednu třídu, která vyhraje týdenní pobyt v našem areálu dětského tábora Nová Častoboř. Pokud máte zájem do projektu svou školu přihlásit, stačí vyplnit formulář na našich webových stránkách www.bajkal.cz. Startovač splněn Je to tak! Díky Vám a více než stovce startérů se nám podařilo vybrat cílovou částku na crowdfundingovém portálu Startovač.cz. Dokonce jste nám pomohli vybrat 109 %, za což vám patří naše velké díky a samozřejmě také vaše dárky. Už nyní kompletujeme placky, hrnky a trička, které dorazí našim podporovatelům ještě před startem expedice. Také se těšíme na rozesílání celkem 29 pohledů z naší výpravy a budeme pevně doufat, že po cestě najdeme poštovní schránku a že pohledy dorazí. Pro ty, kteří si objednali kalendář na rok 2020 uděláme výběr těch nejhezčích fotek a doručíme jim ho po návratu z výpravy. V neposlední řadě pak děkujeme i těm, kteří si zakoupili lístek na náš film BAJKAL2019. Nebojte, bude to pecka.


Něco tomu chybí.

Poslední dny příprav

Zabalit poslední pár ponožek, přidat zubní pastu a máme zbaleno. Pomalu ale jistě dáváme dohromady všechny důležité věci, které s sebou na výpravu budeme potřebovat. Vybíráme stany, spacáky nebo vařiče tak, abychom si nekomfortní podmínky dvouměsíční cesty v autech alespoň troch

u zpříjemnili. Od jednoho z našich sponzorů jsme obdrželi kvalitní termoprádlo. Dáváme dohromady naše expediční vozy, které by každým dnem měli opustit autoservis a být připravená na náročnou cestu. Po krátké diskuzi jsme se rozhodli, že barva aut bude oranžová, což ocenila i spousta lidí na našich facebookových stránkách. Zřejmě dobrá volba! Těšíme se na Vás Původní datum odjezdu jsme z májového 1. května přesunuli o den dříve. Přijďte se tak s námi rozloučit a popřát nám šťastnou cestu v úterý 30. dubna na sokolské hřiště, kde se zúčastníme i se svým stánkem Čarodejnic 2019 a vše zakončíme slavnostním odjezdem. Těšíme se, váš Bajkal Team.

34 zobrazení
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now