Expedice Bajkal 2019

© 2019 by Adam Hanuš. Created with Wix.com

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
Buďte s námi v kontaktu

Jsme parta brandýských dobrodruhů, kteří už mají něco

za sebou, ale podobná výzva v našich životech dosud chyběla.

Číst více

Tak tohle jsme my!

Jsme parta brandýských dobrodruhů, kteří už mají lecco za sebou, ale podobná výzva v našich životech dosud chyběla. Jak jsme se poznali? Společně všichni jezdíme již mnoho let na dětské letní tábory Častoboř. Každý rok tak činíme sťastnými přes 120 děti, a to vše zadarmo ve svém volném času. 

 

Každý z nás je z jiného těsta. V našem týmu najdete ředitele střední firmy, leteckého mechanika, vedoucího expedice i grafického designéra. Členy naši výpravy totiž jsou Daniel Lexa (49 let), Martin Hájek (44 let), Ondřej Tolman (24 let) a AdamHanuš (23 let).

Naše cesta povede celkem přes 22 zemi. Jsou jimi v tomto pořadí:

Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Moldavsko, Bulharsko, Řecko, Turecko, Gruzie, Arménie, z Ázerbájdžánu trajektem do Turkmenistánu, Uzbekistán, Kazachstán, přejezd přes Rusko do Mongolska pak zpátky do Ruska k Bajkalu. Zpátky domu pak přes Lotyšsko, Litvu, Bělorusko Ukrajinu a Polsko. Bohužel kvůli administraci nám z našeho původní plánu vypadla například Čína, která si nárokuje 100 000 Kč za každé cizí auto, které do země vjede.

A na co se nejvíc těšíme? 

Každá země určitě nabízí spoustu své osobité krásy, ale přece jen po cestě potkáme několik skvostů, které stojí za zmínku. Například Istanbul - město, které je proslulé především jako město, které se rozkládá na dvou kontinentech. Oba kontinenty spojuje a zároveň rozděluje úžina Bospor. Těšíme se, až se rozkročíme nad oběma kontinenty. Dále pak jezero Balchaš, které se nachází v Kazachstánu. Balchaš je světovým unikátem, neboť se výrazně liší měrou slaností své vody. Jezero je tedy z poloviny sladkovodní a z poloviny slané jezero. V neposlední řadě pak například Kronika Gruzie, která stojí přímo u přehrady. Jedná se o kamenné kvádry tyčící se až do výšky 30 metrů, na nichž jsou vytesány výjevy ze života Ježíše Krista a z historie Gruzie. Navíc se zde nacházejí i sochy králů v nadživotní velikosti. Ne náhodou toto místo získalo přezdívku gruzínský Stonehenge.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now